Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Czempionki Parady Konnej w Żarówce
Melisa Mitra i EgidaBar

Czempionki Parady Konnej w Żarówce

Mozera czempionka

Podczas 9. Parady Konnej, która 4 czerwca odbyła się w Żarówce przeprowadzone zostały rejonowe czempionaty klaczy rasy małopolskiej i polski koń zimnokrwisty.

Licznie zgromadzeni na imprezie mieszkańcy Podkarpacia i Małopolski mogli zobaczyć konie różnych ras, niemniej w ramach czempionatu komisja w składzie: Marek Gibała, Jan Płocica i Romana-Terczyńska Bomba z Okręgowego Związku Hodowców Koni w Rzeszowie dokonała wyboru czempionek rasy małopolskiej i polski koń zimnokrwisty.

 Melisa

Klacze były oceniane pod względem wyglądu, jak również tego, jak radzą sobie w ruchu – w stępie i kłusie. Czempionką rasy małopolskiej została czteroletnia Melisa Zbigniewa Bały z Podlesia (gm. Czarna), a wiceczempionką Mitra Marka Pacyny (Przewrotne, gm. Głogów Młp.). Trzecie miejsce zajęła Egida-Ber Jacka Pożdała z Podlesia. Jurorzy oceniali w sumie sześć klaczy.

Mozera

Natomiast w czempionacie rasy pkz prezentowało się pięć klaczy. Tytuł czempionki wywalczyła sześcioletnia Mozera, której właścicielem jest Andrzej Wiśniowski z m. Tarnawce koło Krasiczyna. Wiceczempionką została Bojanera Karola Szotta z Łazów Dębowieckich (pow. jasielski). Trzecia lokata stała się udziałem Cerafery Andrzeja Pelca z Czarnej Łańcuckiej.

Paradę, która odbyła się po raz dziewiąty, zorganizowały: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego, Rada Sołecka i OSP w Żarówce, OZHK, Urząd Miejski i SCKiB w Radomyślu Wielkim. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefa Rybińskiego. Patronat medialny sprawowały m.in.: Wieści Regionalne i portal promocja.mielec.pl

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

Już w sobotę 1. Bieg z przeszkodami dla dzieci w Mielcu !

Już w najbliższą sobotę 26 maja Urząd Miejski w Mielcu, Studio Wizualne Damian Gąsiewski oraz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *