Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Fotogaleria / ,,Mielecki tabor” W. Gąsiewskiego i cygańskie piosenki Przemo Pawłowskiego

,,Mielecki tabor” W. Gąsiewskiego i cygańskie piosenki Przemo Pawłowskiego

9 czerwca 2018 r. w skwarne mieleckie popołudnie w klimatycznej i stylowej salce „Cukierni u Borowskiej”, na alei Niepodległości w Mielcu, odbyło się spotkanie literackie Mieleckiej Grupy Niezrzeszonych Prozaików. Gościem sympatyków prozy był Włodzimierz Gąsiewski, ze swoim zbiorem opowiadań i reportaży, w tym o mieleckich Romach oraz zespół Cantica Romanza z cygańską muzyką i piosenką. Spotkanie prowadziła Halina Liberadzka – Kozak, a fragmenty reportażu czytały panie lektorki. Literacką cukiernię odwiedził także Józef Zaskalski – radny miejski, zajmujący się także kulturą. Młode pokolenie reprezentował bardzo dobrze zapowiadający się mielecki fotograf Michał Krawiec oraz dwie wnuczki pisarza: Inga i Milena.

Więcej informacji i film wideo zamieścimy wkrótce, tymczasem na gorąco, w nadal ciepły sobotni wieczór prezentujemy foto-reportaż Michała Krawca. Kilka ostatnich zdjęć zespołu Cantica Romanza wykonał Włodzimierz Gąsiewski, który serdecznie dziękuje za zaproszenie i wzorowe przeprowadzenie spotkania oraz jego oprawę muzyczną.

Z literackim pozdrowieniem

 

Sprawdź również

Wieczór z operetką i musicalem

Arie operetkowe, hity musicalowe i piosenki z repertuaru Franka Sinatry rozbrzmiewały przez dwie godziny podczas …