Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Fotogaleria / ,,Mielecki tabor” W. Gąsiewskiego i cygańskie piosenki Przemo Pawłowskiego

,,Mielecki tabor” W. Gąsiewskiego i cygańskie piosenki Przemo Pawłowskiego

9 czerwca 2018 r. w skwarne mieleckie popołudnie w klimatycznej i stylowej salce „Cukierni u Borowskiej”, na alei Niepodległości w Mielcu, odbyło się spotkanie literackie Mieleckiej Grupy Niezrzeszonych Prozaików. Gościem sympatyków prozy był Włodzimierz Gąsiewski, ze swoim zbiorem opowiadań i reportaży, w tym o mieleckich Romach oraz zespół Cantica Romanza z cygańską muzyką i piosenką. Spotkanie prowadziła Halina Liberadzka – Kozak, a fragmenty reportażu czytały panie lektorki. Literacką cukiernię odwiedził także Józef Zaskalski – radny miejski, zajmujący się także kulturą. Młode pokolenie reprezentował bardzo dobrze zapowiadający się mielecki fotograf Michał Krawiec oraz dwie wnuczki pisarza: Inga i Milena.

Więcej informacji i film wideo zamieścimy wkrótce, tymczasem na gorąco, w nadal ciepły sobotni wieczór prezentujemy foto-reportaż Michała Krawca. Kilka ostatnich zdjęć zespołu Cantica Romanza wykonał Włodzimierz Gąsiewski, który serdecznie dziękuje za zaproszenie i wzorowe przeprowadzenie spotkania oraz jego oprawę muzyczną.

Z literackim pozdrowieniem

 

Sprawdź również

Będzie nowy odbiorca odpadów

Firma FCC Tarnobrzeg sp. z o. o. złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na odbiór i …