Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Odkomarzanie już w najbliższy czwartek!

Odkomarzanie już w najbliższy czwartek!

07.06.201. Urząd Miejski w Mielcu wybrał firmę, która zajmie się rozpyleniem środków przeciw komarom w naszym mieście. Wiadomo już, że akcja odbędzie się 13 czerwca w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Wciąż trwają ustalenia, w jakich miejscach nastąpi rozpylenie środków przeciw komarom.- Zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i pożytecznym owadom, stąd niemożliwe jest wykonanie oprysków z samolotu. W czasie wykonywania oprysków przeciwko komarom należy ograniczyć przebywanie w tych miejscach, ponieważ akcja może spowodować uciążliwości. Zwracamy się także do pszczelarzy z prośbą o zabezpieczenie uli oraz do właścicieli zwierząt o niewypuszczanie i niewyprowadzanie swoich pupili w tym dniu, w miejscach, które podamy w ciągu najbliższych dni – powiedział Zenon Tokarski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Warto zaznaczyć, że odkomarzanie może odbyć się wyłącznie podczas sprzyjających warunków atmosferycznych. Deszcz lub intensywny wiatr zakłóci prawidłowe wykonanie oprysku, w związku z tym w razie potrzeby termin rozpyleń zostanie zmieniony.

W ostatnich dniach do Urzędu Miejskiego w Mielcu kierowanych było wiele próśb od mieszkańców innych gmin powiatu mieleckiego o rozszerzenie akcji odkomarzania na inne miejscowości. – Miasto Mielec nie może sfinansować takiego działania poza granicami administracyjnymi Mielca. Byłoby to niezgodne z jego kompetencjami – dodał Zenon Tokarski.

Jak podkreśla Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, temat olbrzymiej uciążliwości związanej z plagą komarów, która wystąpiła po majowych powodziach i podtopieniach, był tematem obrad konwentu gospodarzy samorządów powiatu mieleckiego. – W każdej gminie jest to naprawdę duży problem, dlatego zwróciliśmy się, jako konwent, do Wojewody Podkarpackiego z prośbą o podjęcie zdecydowanych działań na szczeblu województwa, gdyż tylko takie w skali całego powiatu mogą przynieść efekty – powiedział Jacek Wiśniewski.

Krzysztof Urbański

Kierownik Biura Promocji i Sportu

(fot. komara własne!)

Sprawdź również

Rusza nabór wystawców na Powiatowy Jarmark Świąteczny

Od 8 października do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców na kolejną edycję Powiatowego Jarmarku …