Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Padewski karateka wywalczył Puchar Polski

Padewski karateka wywalczył Puchar Polski

Sebastian Uzar z Padwi Narodowej zdobył Puchar Polski Juniorów w Oyama Karate OYAMA TOP. Teraz ma szansę na występ w przyszłorocznym Pucharze Europy

22 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej Parku Sportowego „Złotnicza” w Jeleniej Górze odbył się 15. Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate OYAMA TOP. W turnieju wystartowało w sumie ponad 360 zawodników z 43 klubów Polski, Estonii i Kanady, w tym przedstawiciel karate Kyokushin Tezuka Group i Karate Kanreikai.

Uczeń Publicznego Gimnazjum w Padwi Narodowej Sebastian Uzar, reprezentował Tarnobrzeski Klub Oyama Karate w kategorii Junior Młodszy + 60 kg. Po udanych walkach eliminacyjnych, w których nie dał żadnych szans swoim rywalom awansował do finału Pucharu Polski. W nim pokonał swojego przeciwnika na punkty, zdobywając pierwsze miejsce. Zwycięstwo w Pucharze Polski w Jeleniej Górze otworzyło Sebastianowi drogę do startu w Pucharze Europy, który odbędzie się w przyszłym roku w naszym kraju.

Poza Sebastianem Tarnobrzeski Klub Karate reprezentowało jeszcze czworo zawodników. Maciej Grabski w kat. junior 55 kg wywalczył pierwsze miejsce. Natomiast Aleksandra Mystek, Konrad Mystek (kat. junior młodszy) oraz Sebastian Dziama (kat. junior starszy) po wyrównanych pojedynkach uplasowali się ostatecznie w najlepszej ósemce turnieju w swoich kategoriach.

Jednym z sędziów podczas PP i jednocześnie trenerem zawodników tarnobrzeskiego Klubu Karate był Grzegorz Uzar (1 dan).