Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / PGE FKS Stal Mielec przed Suwałkami: każdy scenariusz jest możliwy

PGE FKS Stal Mielec przed Suwałkami: każdy scenariusz jest możliwy

W daleką podróż wyjadą w piątek piłkarze z Mielca. Pokonają ponad 550 kilometrów by po raz pierwszy wygrać z Wigrami w Suwałkach.

Wyjazdy Biało-Niebieskich do Suwałk nie zapisały się pozytywnie na kartach historii mieleckiego klubu. W 2 i 1 lidze mielczanie grali tam trzykrotnie, wywieźli tylko jeden punkt. Teraz czas to zmienić. Szczególnie, że Stalowcom punkty są niezwykle potrzebne by ruszyć w pogoń za drugim miejscem w tabeli.

Każdy mecz chcemy wygrać, przygotowania trwają drugi tydzień i jesteśmy gotowi by tam walczyć o pełną pulę. W zespole nie ma kontuzji i jedziemy tam wygrać mecz – zapewnia napastnik mielczan Andreja Prokić.

W powodzenie w Suwałkach, jak i w osiągnięcie celu na cały sezon, wierzy bramkarz mielczan Seweryn Kiełpin.

To jest piłka nożna i każdy scenariusz jest możliwy. Każdy zdaje sobie sprawę z tego po co jedziemy tak daleko: z jednym celem, by walczyć o trzy punkty – ocenia.

Doświadczony mielecki golkiper przypomina, że nikt nie odda Stali punktów bez walki, a szczególnie drżące o utrzymanie się w Fortuna 1 Lidze Wigry.

Nie pamiętam łatwego meczu w 1 lidze. Tu każdy o coś gra. Pokazał to mecz w Tychach. Często są to mecze do jednej bramki i mam nadzieję, że my strzelimy tę bramkę – przekazuje Kiełpin.

Andreja Prokić spodziewa się także lepszej skuteczności Biało-Niebieskich w ofensywie.

Ja i Mendi na zmianę gramy na pozycji numer 9 i staramy się to zrobić jak najlepiej. Liczymy, że w następnych meczach będzie dużo lepiej i zaczniemy strzelać – opowiada.

Pierwszy gwizdek meczu Wigry Suwałki – PGE FKS Stal Mielec w sobotę o 14:00. W przyszłym tygodniu natomiast dwa ciekawe mecze w Mielcu. W środę Stal podejmie Sandecję Nowy Sącz, w sobotę Raków Częstochowa.

Sprawdź również

Dom Kultury SCK zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet. 8 marca dla mielczanek zagra Big Mielec Band pod wodzą Waldemara Ozgi

Z dedykacją dla kobiet Waldemar Ozga starannie dobrał repertuar koncertu. Postawił na lubiane i zawsze …