Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Podlaskie ślady broni V-1 i V-2. Tak się zaczęła droga w Kosmos

Podlaskie ślady broni V-1 i V-2. Tak się zaczęła droga w Kosmos

W Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się 30 września 2015 r. uroczystość rozstrzygnięcia IX edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. Nagrody i wyróżnienia wręczyli laureatom: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i prezes Oddziału Mazowieckiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich Halina Czubaszek.

 

reklama:

 

 

            W kategorii „Najciekawsza wystawa zorganizowana przez placówkę muzealną na Mazowszu”, wyróżnienie otrzymało Muzeum regionalne w Siedlcach za wystawę zorganizowaną w 2014 r. „Podlaskie ślady broni V-1 i V-2. Tak się zaczęła droga w Kosmos”. Prezentowano na niej wyłącznie część własnej kolekcji, która w tej dziedzinie jest największa w Polsce. Partnerami w zorganizowaniu wystawy byli: Nadleśnictwo Tuszyma, Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

            Wyróżnienie odebrali: dyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach Andrzej Matuszewicz oraz zastępca dyrektora i jednocześnie autor wystawy, Sławomir Kordaczuk.

 

Fot. 1.   Skan dyplomu wyróżnienia.

Fot. 2.   Fragment wyróżnionej wystawy. Fot. S. Kordaczuk.

Fot. 3.   Wśród laureatów stoją z prawej strony dyrektorzy Muzeum Regionalnego w Siedlcach.

Fot. A. Witas.

Inf. Muzeum w Siedlcach

 

 

 

 

 

 

Podlaskie ślady broni V-1 i V-2

Sprawdź również

Mielecka Gimnazjalna Lista Katyńska – konieczność upamiętniania i udostępniania

Mielecka Gimnazjalna Lista Katyńska – konieczność upamiętniania i udostępniania, to wypowiedź autora Włodzimierz Gąsiewskiego, która …