Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Ruszył przetarg na remont Przychodni Nr 4 w Mielcu

Ruszył przetarg na remont Przychodni Nr 4 w Mielcu

Już wkrótce rozpocznie się kompleksowa modernizacja przychodni przy ul. Żeromskiego. Powiat Mielecki wyznaczył zakres planowanych prac i rozpoczął poszukiwania wykonawcy.

Część prac przy przychodni dotyczyć będzie zewnętrznej części budynku. Przychodnię czeka m.in. termomodernizacja, naprawa pokrycia dachu oraz remont schodów.

Wewnątrz ośrodek zdrowia również znacznie się zmieni. Zgodnie z ogłoszonym postępowaniem przetargowym prace obejmą m.in. wykonanie nowych okładzin ściennych i podłogowych, wymianę drzwi i okien czy przebudowę pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Przebudowany zostanie również parter przychodni, w obrębie którego, po remoncie, swoje siedziby znajdą przychodnie specjalistyczne.

Kolejnym zadaniem wykonawcy będzie budowa bądź wymiana szeregu instalacji: elektrycznej, fotowoltaicznej, centralnego ogrzewania oraz klimatyzacji. O tym, kto zajmie się realizacją zadań przekonamy się początkiem maja – nabór ofert potencjalnych wykonawców potrwa bowiem jeszcze do 27 kwietnia.

Przypomnijmy. Remont przychodni, zgodnie z ustaleniami pomiędzy starostwem powiatowym a najemcami, nie zakłóci jej codziennej pracy. Realizacja zadania ma zostać podzielona na dwa etapy, tak, by podczas prowadzenia prac w jednej części ośrodka, umożliwić gabinetom funkcjonowanie i przyjmowanie pacjentów w drugiej części – i odwrotnie. – Chcąc realizować zadanie, musimy podołać temu wyzwaniu. Proszę pacjentów oraz najemców o cierpliwość i zrozumienie. Korzystanie z wyremontowanego obiektu z pewnością wynagrodzi wszelkie niedogodności – podkreśla starosta Zbigniew Tymuła.

Jak dodaje starosta, w najbliższym czasie powiat podejmie prace remontowe również w innych przychodniach. – Początkiem kwietnia podpisaliśmy umowę na budowę wyczekiwanej przez pacjentów windy w Przychodni Nr 1 w Mielcu, przy ul. Sandomierskiej. Prace mają zakończyć się do połowy czerwca – podkreśla.

Inwestycyjny plan na rok 2018 zakłada również rozpoczęcie remontu w popularnej „Piątce” – ośrodku zdrowia na Osiedlu Lotników.

STAROSTWO POWIATOWE W MIELCU

 Biuro Promocji i Informacji

 Monika Piątek

Sprawdź również

Jest gminne dofinansowanie

Gmina Radomyśl Wielki ponownie wyraziła chęć pomocy dla województwa przy budowie chodników wzdłuż drogi wojewódzkiej …