Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / RYCERSKI PIKNIK W PARKU OBORSKICH!

RYCERSKI PIKNIK W PARKU OBORSKICH!

W sobotę, 11 września 2021 r., w godzinach 13.00-17.00, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu i mieleckie Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich zorganizowało rycerską zabawę w parku Oborskich.

W ramach pikniku jego uczestnicy mogli poczuć się rycerzami, stoczyć walki na kije, spróbować swoich sił w posługiwaniu się mieczem lub toporkiem, poznać typowe uzbrojenie dawnych rycerzy… Najmłodsi i starsi wzięli udział w biegu wojów oraz biegu dam. Chłopcy, żeby było trudniej, biegali w pełnym rynsztunku bojowym. Na końcu biegu na każdego czekała niespodzianka. Chętni znaleźli swój kącik w skryptorium. Gęsim piórem mogli sporządzić okolicznościowy dyplom i opatrzeć pieczęcią odbitą w laku. Do dyspozycji wszystkich były ponadto: namiot rycerski z wyposażeniem obozowym, rycerskie uzbrojenie oraz stroje rycerskie. Każde dziecko miało możliwość przymierzenia strojów, „uzbrojenia” się w broń i zapozowania do okolicznościowej fotografii. Uczestników zabawa nie brakowało, dopisała wspaniała pogoda, a nad przebiegiem pikniku czuwał Krzysztof Haptaś – kierownik muzeum.

Fot. Włodzimierz Gąsiewski

 

 

Sprawdź również

Antykwariat-Galeria Mielecjana-Galicjana prezentuje – Kuligowski i inni…

W dniu 15 października 2021 r. na stronie Antykwariat galeria obrazów i ikon Mielecjana Galicjana …