Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Fotogaleria / Teatr Tańca ,,AleToNic” Izabeli Serwan, wygrał rywalizację na Festiwalu Tańca ,,Viverso” w Rybniku

Teatr Tańca ,,AleToNic” Izabeli Serwan, wygrał rywalizację na Festiwalu Tańca ,,Viverso” w Rybniku

Podopieczni mieleckiego Domu Kultury z przytupem rozpoczęli ten rok.

Do listy sukcesów, o których informowaliśmy w 2015 roku, należy dopisać kolejne, mimo że to dopiero początek sezonu. Tym razem osiągnięcia w rywalizacji ogólnopolskiej na swoim koncie zapisał Teatr Tańca ,,AleToNic” Izabeli Serwan, który wygrał rywalizację na Festiwalu Tańca ,,Viverso” w Rybniku. Nagrody indywidualne i w duetach zdobyły też dwie nasze tancerki.

00 - fot. 3  duet Kinga Kucharska Natalia HałataNowy obraz

Zaskoczone poczwórnym sukcesem

Festiwal w Rybniku odbył się po raz czwarty i ma rangę ogólnopolską, ale mielecki zespół po raz pierwszy brał udział w rywalizacji na Śląsku. – Nie wiedziałam, jaki poziom prezentacji tanecznych ma ten śląski festiwal. Okazało się, że bardzo wysoki – opowiada Izabela Serwan, która prowadzi Teatr Tańca ,,AleToNic” w mieleckim Domu Kultury SCK. Instruktorkę zaskoczył niezwykle wyśrubowany poziom techniczny i akrobatyczny kolejnych występów festiwalowych. – Na Śląsku jest szkoła baletowa i to było widać podczas prezentacji zespołów z tamtego regionu. I zespoły, i soliści prezentowali ponadprzeciętne wyszkolenie taneczne, na każdym kroku czuć było ten baletowy dryl – mówi.

W rywalizacji brało udział wielu solistów i zespołów. Ku olbrzymiemu zaskoczeniu mielczanek – jak podkreśla Izabela Serwan – w kategorii widowisk tanecznych najwyżej oceniony został mielecki Teatr Tańca ,,AleToNic”. Sukcesem zakończyły swoje prezentacje także solistki i duet.

Główną nagrodę w kategorii wiekowej 12-15 lat ,,AleToNic” otrzymało za taneczny popis pod tytułem ,,Nie do wiary” z choreografią Izabeli Serwan. – Liczyliśmy, że być może uda nam się stanąć na podium tego festiwalu, ale kiedy wyczytywano kolejne miejsca, a nas wśród laureatów nie było, traciłyśmy nadzieję. Kiedy podano, kto zajął pierwsze miejsce nie mogłyśmy uwierzyć i musieli kilka razy nas prosić, abyśmy wyszły na scenę na uroczystość wręczania nagród – wspomina te emocje Iza Serwan. – Miałam wielką ochotę zapytać, co zaważyło na decyzji jury tak dla nas korzystnej, skoro konkurowało z nami tak wiele zespołów wspaniale przygotowanych i wyszkolonych tanecznie. Niestety, nie zapytałam, bo spieszyłyśmy się do domu.

Instruktorka przypuszcza, że najwyższy laur trafił do mielczanek z ,,AleToNic” dlatego, że przygotowane w Mielcu choreografie łączyły zawierały zarówno popisy technicznych umiejętności, ale i pewne przesłanie wypełnione emocjami, każde było mini opowieścią z użyciem rekwizytów.

 

00 - fot. 2 ale to nic Nowy obraz

Miłych zaskoczeń było więcej. Solistka Kinga Kucharska zajęła II miejsce za układ ,,Gdy umiera dziś, rodzi się jutro” w kategorii 12-15 lat art dance, a Natalia Hałata – III miejsce za solowy występ ,,Układanka” w kategorii widowisko taneczne. Mieleckie tancerki wygrały także jako duet występem ,,Sięgać nieba” w kategorii 12-15 lat. Dla Kingi Kucharskiej i Natalii Hałaty festiwal w Rybniku okazał się więc szczególnie udany. Choreografie do wygranych solówek i duetów dziewczyny tworzyły wspólnie z Izabelą Serwan, która podkreśla, że młode mielczanki zasłużyły na te dodatkowe nagrody swoją niezwykłą pracowitością. Oprócz pracy z zespołem, aby przygotować solowe i duetowe popisy, dziewczyny uczestniczą także w dodatkowych zajęciach z instruktorką i muszą oczywiście pracować indywidualnie w domu. Jak się okazuje, to zaangażowanie daje nieraz tak spektakularne owoce jak laury w Rybniku. Tym bardziej smakowite, że zdobyte w niezwykle wymagającej rywalizacji ze świetnymi tancerzami i tancerkami.

19-osobowy skład zespołu wrócił z dwudniowej wyprawy (6-7 lutego) niezwykle usatysfakcjonowany. Przed konkursowymi zmaganiami w Rybniku tancerki miały okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Monikę Świecę w Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Słowa uznania należą się naszym utalentowanym solistkom, ale przede wszystkim całemu składowi Teatru Tańca ,,AleToNic”. Wielkie brawa.

Małgorzata Rojkowicz

 

Sprawdź również

Podkarpackie pamięta o Franciszku Kotuli

Wielki mural poświęcony wybitnemu etnografowi i znawcy kultury ludowej Franciszkowi Kotuli powstał na jednym z …