Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Folkowo-popowy Kwiat Jabłoni zauroczył [132 zdjęcia]

Folkowo-popowy Kwiat Jabłoni zauroczył [132 zdjęcia]

24 maja 2019 r. na scenie SCK w Mielcu odbył koncert folkowo-popowy zespołu Kwiat Jabłoni, utalentowanego rodzeństwa Kasi i Jacka Sienkiewiczów z Warszawy.

Kwiat Jabłoni to wyjątkowa, świeża i nowoczesna mieszanka brzmień. Zespół został założony w marcu 2018 roku przez rodzeństwo – Kasię i Jacka Sienkiewiczów. W ich repertuarze znajdują się zarówno autorskie piosenki w języku polskim o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej, łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką, jak i anglojęzyczne przeboje takich artystów jak Tracy Chapman, Bob Dylan, czy Paul Simon. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile’a. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję, tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Pomimo krótkiego stażu, zespół może się już pochwalić wieloma sukcesami i zagranymi koncertami, między innymi w warszawskim klubie Stodoła. Ich debiutancki teledysk do piosenki „Dziś późno pójdę spać” został wyświetlony już na Youtube ponad 5,5 miliona razy…

https://www.youtube.com/watch?v=FWDXwrgdm9w

Młodzi artyści zauroczyli publiczność, zachwycała też ich multi instrumentalność i i oryginalne brzmienie wokalne. Także i niebanalne, czasem wręcz poetyckie teksty dodawały dodatkowego smaku i nastroju. Po koncercie ustawiła się długa kolejka fanów z płytami i biletami do autografów. Mimo późnej pory dla każdego była chwilka na rozmowę i wspólne zdjęcie na ściance.

Załączamy obszerny fotoreportaż, 132 fotografii, w tym wszystkie na ściance, a wkrótce dodamy jeszcze migawki wideo.

Organizatorem koncertu w Mielcu było Studio Wizualne Damian Gąsiewski. Wydarzenie to wspierają AvetPharma, MCDesign, Fratelli oraz ERGO Hestia Jerzy Wąs. Patronat medialny nad koncertem objęły portale promocja.mielec.pl, hej.mielec.pl, wcj24.pl, korso.pl oraz Tygodnik Regionalny Korso i miesięcznik Wieści Regionalne.

Włodzimierz Gąsiewski

 

Sprawdź również

Podczas burzy pomnik pamięci Żydów mieleckich ocalał

26 maja 2020 r. w godzinach popołudniowych przeszła wiosenna burza nad Mielcem, która choć trwała …