Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Fotogaleria / KOLEJNY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA W CMOLASIE

KOLEJNY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA W CMOLASIE

W dniu 18 listopada 2018 r. ( niedziela ) w Hali Widowiskowo – Sportowej w Cmolasie odbył się Vl OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO o nagrodę Wójta Gminy Cmolas.

Organizatorem turnieju była  Szkoła Tańca „ Elida” z Mielca i Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie.  Uczestniczyło w nim blisko 300 par tanecznych z wielu miast polskich, w tym między innymi: z Rzeszowa, Przemyśla, Mielca, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Lublina, Krakowa, Ostrowca Świętokrzyskiego. Turniej rozegrany był w czterech blokach ( grupach ) tanecznych, z uwzględnieniem wieku i klas tanecznych. Mimo wielkiej ilości par, turniej przeprowadzony był bardzo sprawnie. Jednocześnie tańczyło od ośmiu do jedenastu par, co zapewniało parom komfort tańca i ułatwione sędziowanie. Poszczególne grupy par tanecznych walczyły w ćwierćfinałach, półfinałach i finałach, aż do wyłonienia par mistrzowskich. Wszystkie pary otrzymały upominki, a wyróżniające się pary  –  dyplomy, medale i puchary. Podczas każdego występu pary tańczyły po kilka tańców, głównie standardowych i latynoamerykańskich. Poziom turnieju można uznać za bardzo wysoki i wyrównany. Wszystkie pary tańczyły precyzyjnie tak, że przeciętnemu widzowi trudno było dopatrzeć się błędu, albo też ocenić, która para tańczy lepiej.

Podczas przebiegu całego turnieju, a także poprzednich, można było odnieść wrażenie, że stopniowo zmienia się styl tańczenia poszczególnych tańców. Dominuje taniec szybki, z rozmachem i wyraźnym przemieszczaniem się po parkiecie. Nawet taki taniec jak „ tango” tańczy się w dużym tempie, podczas którego nie ma czasu na przytulanie i rozmowę.

Ponadto na uwagę zasługuje piękna i obszerna hala sportowa z piętrową trybuną, liczącą 400 miejsc siedzących. A tak w ogóle taki turniej, to wspaniała „ uczta duchowa ”, dla miłośników tańca i muzyki.

Kazimierz Tarapata   (z Tuszowa Narodowego)

Sprawdź również

Poseł Fryderyk Kapinos otworzył biuro w Padwi Narodowej

W środę, 8 lipca w Padwi Narodowej została oficjalnie otwarta filia Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa. …