Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / KOMUNIKAT PO KONKURSIE NA STANOWISKO DYREKTORA TEATRU IM. WANDY SIEMASZKOWEJ W RZESZOWIE

KOMUNIKAT PO KONKURSIE NA STANOWISKO DYREKTORA TEATRU IM. WANDY SIEMASZKOWEJ W RZESZOWIE

24.marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego zebrała się komisja konkursowa ws. wyboru dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Komisja obradowała w składzie: Lesław Majkut – przedstawiciel województwa podkarpackiego, Przewodniczący Komisji Konkursowej, Wojciech Buczak  – przedstawiciel województwa podkarpackiego, Danuta Magoń – Opalińska – przedstawiciel województwa podkarpackiego, Bożena Sawicka – przedstawiciel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, naczelnik w Departamencie Narodowych Instytucji Kultury, Wojciech Świdziński – przedstawiciel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, starszy specjalista w Departamencie Narodowych Instytucji Kultury, Dariusz Dubiel – przedstawiciel Towarzystwa Kultury Teatralnej, Inka Dowlasz – przedstawiciel Związku Artystów Scen Polskich, Mieczysław Potoczny – przedstawiciel Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Grzegorz Pawłowski – przedstawiciel Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Komisja zapoznała się z odwołaniem dwójki kandydatów, którzy nie znaleźli się w gronie pięciu zaproszonych do rozmów kwalifikacyjnych. Uznała za zasadne odwołanie pana Łukasza Pijewskiego  i zdecydowała się dopuścić go do dalszej procedury konkursowej. Oprócz niego do konkursu zaproszeni zostali: Jacek  Bunsch, Andrzej  Chichłowski, Adam  Sroka, Jan  Nowara i Waldemar  Matuszewski.

Po rozmowach z wymienionymi kandydatami komisja zdecydowała rekomendować Zarządowi Województwa Podkarpackiego kandydaturę Jana Nowary na stanowisko dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Decyzja nie zapadła jednogłośnie. Taką samą liczbą głosów otrzymał Waldemar Matuszewski, przy powtórnym głosowaniu wynik był podobny i w takiej sytuacji decydujący był głos przewodniczącego komisji.

Na jednym z najbliższych posiedzeń, Zarząd Województwa zajmie się uchwałą dotyczącą powołania nowego dyrektora. Do tego czasu członkowie zarządu nie będą się odnosić do procedury konkursowej.

W czasie konkursu pan Jan Nowara odniósł się do informacji prasowych dotyczących okresu w którym pełnił funkcję dyrektora rzeszowskiego teatru. Złożył oświadczenie, w którym  informuje, że nie został ukarany przez Rzecznika Finansów Publicznych. Rzecznik badał sprawę badał w 2003 roku po odejściu Jana Nowary z funkcji dyrektora teatru. Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych odmówił wniesienia wniosku o ukaranie ze względu na brak znamion czynu.

 

Tomasz Leyko

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Województwa Podkarpackiego

Sprawdź również

Zaatakowali policjantów podczas interwencji

9.04.2021. Zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie policjantów, to …