Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / MUZYCZNE SPOTKANIA PRZY FONTANNACH W POŁAŃCU

MUZYCZNE SPOTKANIA PRZY FONTANNACH W POŁAŃCU

         Zgodnie z tradycją, na Rynku w Połańcu, przy fontannach, rokrocznie w sezonie wakacyjnym, organizowane są w każdą niedzielę o godz. 18.00  tzw. „ muzyczne spotkania”.  W ramach tych spotkań występują różne zespoły muzyczne, czasem taneczne, z różnych miejscowości. W pierwszą niedzielę wakacyjną występowała  ludowa kapela „ Padwiacy”. W następną, czyli w dniu 9 lipca br.  –  występował zespół muzyczny „ EKON” ze Staszowa.

Na tego rodzaju koncerty przychodzą chętnie i bardzo licznie, mieszkańcy tego sympatycznego miasteczka. Na ich twarzach maluje się wielka powaga i skupienie.  Część słuchaczy przygląda się i przysłuchuje siedząc przy stolikach pod parasolami obok restauracji na Rynku.

W czasie tych imprez można spotkać także ludzi z drugiej strony Wisły, a także z Mielca.

Pewnego rodzaju atrakcją turystyczną Połańca są:  słynna lodziarnia na Rynku, znakomita pływalnia , słynny Kopiec Kościuszki upamiętniający tzw. „ Uniwersał Połaniecki” , oraz wspaniała i nowoczesna , w pięknym otoczeniu za miastem „ Muszla Koncertowa”.

         W bieżącym roku ( 2017 ) na początku maja, obchodzone były tzw. „ Dni Połańca” dla uczczenia kolejnej rocznicy ogłoszenia „ Uniwersału Połanieckiego”, oraz setnej rocznicy usypania „ Kopca Kościuszki”. Obchody trwały kilka dni i towarzyszyło im bardzo wiele ciekawych imprez.

Na koniec można by rzec, że Połaniec „ da się lubić”, a niedawno wybudowany most na Wiśle, zachęca do jego odwiedzania.

Załączam kilka fotek z ostatniego „spotkania muzycznego” w Połańcu ( 9.07.2017 r.)

Kazimierz  Tarapata

 

Sprawdź również

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy Mielca i powiatu mieleckiego

14 marca 201 8 roku w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie – Filia w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *