Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Najlepsi w diecezji

Najlepsi w diecezji

Szkolne Koło Caritas ze Zdziarca wygrało diecezjalny konkurs „Działalność w Szkolnym Kole Caritas – najpiękniejsze lekcje wartości”.

W diecezji tarnowskiej funkcjonuje blisko 200 szkolnych kół Caritas. 8 czerwca odbył się ich XI zjazd, podczas którego ogłoszone zostały wyniki konkursu dotyczącego działalności SKC. Decyzją jury SKC ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu zajęło pierwsze miejsce. Gratulacje uczniom klasy VI i ich opiekunom Agnieszce Harchut i ks. Damianowi Warzesze złożył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Pomaganie jest fajne

– Organizujemy sporo akcji, ponieważ wymuszają to sytuacje, które się dzieją wokół nas. Najważniejsze jest to, że udało się w ciągu dwóch lat działalności kół zaszczepić radość w uczniach, którą niesie bezinteresowna pomoc. Dziś już sami mówią, że pomaganie jest fajne – mówił dla Gościa Niedzielnego ks. Damian Warzecha.

Wiele akcji

Tylko w tym roku Szkolne Koło Caritas ze Zdziarca odwiedziło oddział dziecięcy w szpitalu w Dębicy. Tam uczniowie poprzebierani za zwierzęta zaprezentowali chorym dzieciom krótkie przedstawienie, zadawali im zagadki, częstowali słodyczami i zostawili drobne prezenty. Odwiedzali także chorych w swojej parafii, zanosząc im życzenia świąteczne. Zorganizowali także kiermasz, z którego całkowity dochód został przeznaczony na wsparcie misjonarskiej działalności księdza Pawła Żurowskiego pracującego w Boliwii. Natomiast wspólnie z SKC z Żarówki, rodzicami i ośrodkiem w Pniu zorganizowali kiermasz wielkanocny na rzecz Maksia Jachyma chorego na nowotwór.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Rusza nabór wystawców na Powiatowy Jarmark Świąteczny

Od 8 października do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców na kolejną edycję Powiatowego Jarmarku …