Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

Najlepsi w województwie

W Rzeszowie na stadionie uniwersyteckim rozegrano Finał Wojewódzki Gimnazjady w Lidze Lekkoatletycznej. Rywalizację w gronie chłopców wygrali gimnazjaliści z Woli Mieleckiej.

    Do finału dostało się 23 najlepsze zespoły z Podkarpacia. Gimnazjaliści z Woli Mieleckiej zdobyli 1415 punktów i w pokonanym polu zostawili rywali z Pruchnika – 1378 pkt., Dynowa – 1370 pkt., Krosna – 1369 pkt., Przemyśla – 1300 pkt, Dębicy – 1239 pkt. Siódme miejsce z 1224 pkt. zajęło Publiczne Gimnazjum z Radomyśla Wielkiego.

Wśród dziewcząt wygrało Gimnazjum Nr 5 z Przemyśla (1642 pkt.). Gimnazjalistki z Woli Mieleckiej były szóste (1258 pkt.), a z Radomyśla Wielkiego dziewiąte (1104 pkt.).

Gimnazjaliści z Woli zwyciężając w Rzeszowie zapewnili sobie awans do finału krajowego, który 21 czerwca odbędzie się w Białymstoku. Jak przekazała jedna z trenerek drużyny w skład drużyny wchodzili chłopcy z Woli Mieleckiej, Rzędzianowic, Podleszan, Książnic, Bożej Woli, Goleszowa i Rydzowa. Są oni uczniami nie tylko klasy sportowej, ale i klas ogólnokształcących od kl. I po III. – To nie tylko talenty sportowe, ale i wiedzowe. Niektórzy z nich są finalistami i laureatami różnych konkursów z przedmiotów ścisłych i humanistycznych – chwaliła swych podopiecznych.

Zwycięska drużyna gościła na sesji Rady Gminy Mielec. Wizyta opłaciła się. Oprócz zasłużonych gratulacji otrzymali zapewnienie wójta Kazimierza Gacka, że gmina sfinansuje wyjazd najlepszego lekkoatletycznego zespołu z Podkarpacia na krajowy finał.

arz

 

Sprawdź również

Wystawa „Przez okno” – Galeria, ul. Kusocińskiego 2

Przez okno… adres z widokiem na obrazy  „Przez okno…”– wystawa twórczości Haliny Saj zagościła w …