Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Najlepsi z ortografii

Najlepsi z ortografii

Maja Falarz, Damian Kukulski, Norbert Sypek i Wiktoria Wyzga to zwycięzcy XIII Gminnego Konkursu Ortograficzny, który w tym roku był organizowany pod hasłem „Sto lat Polski Niepodległej”.

 Po eliminacjach w macierzystych szkołach podstawowych do finału gminnego, który odbył się 26 listopada w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej (gm. Radomyśl Wielki), zgłoszono 22 uczniów. – Musieli się oni wykazać znajomością zasad ortograficznych i umiejętnością zastosowania ich w praktyce. Tegoroczny finał okazał się bardzo wyrównany – przekazuje organizatorka zmagań Alina Szot.

Oto wyniki:

  1. miejsce (74 pkt.) Maja Falarz – Dąbrówka Wisłocka, Damian Kukulski – Ruda, Norbert Sypek – Podborze, Wiktoria Wyzga – Podborze
  2. miejsce (72 pkt.) Klaudia Kozak – Radomyśl Wielki, Kornelia Ziobroń – Partynia
  3. miejsce (71 pkt.) Aleksandra Chmura – Dąbrówka Wisłocka, Agnieszka Wójtowicz – Partynia, Karolina Żytniak – Żarówka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora GZEAS w Radomyślu Wielkim Andrzeja Przybyszewskiego.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Poseł Fryderyk Kapinos otworzył biuro w Padwi Narodowej

W środę, 8 lipca w Padwi Narodowej została oficjalnie otwarta filia Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa. …