Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Odszedł ceniony samorządowiec

Odszedł ceniony samorządowiec

24 lutego w wieku niemal 73 lat zmarł Kazimierz Dudek, były sołtys Podborza, prezes miejscowej OSP i radny Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 27 lutego w Zgórsku. Po mszy św. pogrzebowej w miejscowym kościele parafialnym ciało Zmarłego zostało złożone na tamtejszym cmentarzu.

Kazimierz Dudek urodził się 3 marca 1948 r. w Podborzu, w domu Ludwika i Honoraty. W 1966 r. zdał maturę w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu, a sześć lat później ukończył studia na Wydziale Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uzyskując tytuł magistra inżyniera. Jako stypendysta WSK PZL Mielec, podjął pracę w Pionie Głównego Metalurga WSK, początkowo, jako technolog, później specjalista-technolog. Złożył ponad 30 wniosków racjonalizatorskich, które skutkowały sporymi oszczędnościami dla zakładu. W 1994 r. odszedł z WSK i założył wraz z wspólnikami firmę z siedzibą w Rzędzianowicach, z którą związany był do śmierci.

Od młodzieńczych lat działał społecznie na rzecz swojej rodzinnej miejscowości, angażował się w różne lokalne przedsięwzięcia. Ta działalność doprowadziła go do funkcji radnego Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim (dwie kadencje w latach 2002 – 2010). Następnie w 2011 r. wybrany został sołtysem Podborza i był nim do 2019 r. W 2011 r. został też prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Podborzu i funkcję tę pełnił do końca życia. Funkcje te pełnił z pełnym zaangażowaniem, co miało odbicie w przeprowadzanych inwestycjach, np. modernizacji szkoły podstawowej, dróg, budowie chodników, kanalizacji, oddaniu do użytku budynku dla strażaków i piłkarzy. Był współorganizatorem wszelkich uroczystości odbywających się na terenie Podborza i Zgórska np. pikniku partyzanckiego czy dożynek.

Za swoją pracę zawodową i społeczną wyróżniony został szeregiem podziękowań i dyplomów. Otrzymał Złotą Odznakę Zasłużony Racjonalizator Produkcji oraz odznaczenia strażackie (wzorowy strażak, brązowy, srebrny i złoty Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa). Rada Miejska pośmiertne przyznała mu medal „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Radomyśl Wielki”.

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …