Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / PIERWSZY ETAP BUDOWY ALEI GWIAZD MIELECKIEGO SPORTU

PIERWSZY ETAP BUDOWY ALEI GWIAZD MIELECKIEGO SPORTU

10.05.2018. Wiemy już jak może wyglądać Aleja Gwiazd Mieleckiego Sportu. Na przełomie maja i czerwca ogłoszone ma zostać postępowanie przetargowe na budowę jej pierwszego etapu.  

Upamiętnienie największych sukcesów i największych sław mieleckiego sportu w postaci specjalnej alei zaproponowali radni miejscy klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Propozycje powstałej właśnie koncepcji projektowej Alei Gwiazd Mieleckiego Sportu przewidują jej lokalizację wzdłuż ulicy Solskiego obok stadionu miejskiego i obok mającej tu powstać nowej hali sportowo-widowiskowej. Głównymi elementami Alei będą sylwetki legend mieleckiego sportu wraz z najważniejszymi informacjami na temat ich dokonań oraz na temat dokonań drużyn w których występowali.

Ustawione będą także makiety najważniejszych obiektów sportowych Mielca – zarówno starej hali sportowo-widowiskowej tzw. Hangar Areny i unikalnego starego piętrowego stadionu Stali Mielec, jak również obiektów, które powstały na ich miejscu.

Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji przetargowej dla tego zadania inwestycyjnego, które dotyczyć ma części zlokalizowanej wzdłuż wschodniej trybuny stadionu miejskiego. Realizacja  I etapu ma się zakończyć w IV kwartale bieżącego roku. W budżecie Mielca na rok 2018 zarezerwowano na ten cel kwotę 200 tysięcy złotych.

 

Krzysztof Urbański

Kierownik Biura Promocji i Sportu

Sprawdź również

PGE FKS Stal Mielec runda jesienna Fortuna 1 Liga sezon 2019/2020

Siedzą od lewej: Damian Bąk – fizjoterapeuta, Łukasz Cierpich – fizjoterapeuta, Grzegorz Żmija – trener …