Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Spotkanie opłatkowe mieleckiego „Sokoła”

Spotkanie opłatkowe mieleckiego „Sokoła”

Tradycyjnie już pod koniec stycznia, 31 tego miesiąca 2019 r., odbyło się spotkanie opłatkowe Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu. Swoją obecnością zaszczycili go liczni goście, m.in. ks. prałat Stanisław Jurek kapelan mieleckiego „Sokoła” od czasu jego reaktywacji w 1992 r., a także były proboszcz parafii św. Mateusza w Mielcu , ks. mgr Waldemar Ciosek – proboszcz parafii Ducha Świętego w Mielcu, a także radni miejscy: Fryderyk Kapinos i Marian Kokoszka, radni powiatowi: Waldemar Barnaś i Stanisław Kagan, były poseł RP Krzysztof Popiołek i pierwszy po 1989 r. prezydent Mielca Władysław Bieniek. Przybyło tez wielu druhów i sympatyków „Sokoła”, jak chociażby Janusz Chojecki – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Wł. Szafera, czy Józef Witek, historyk regionalista i były miejski radny. W spotkaniu uczestniczył też prezes gniazda Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” w Mielcu Zbigniew Bochenek. Rolę gospodarza pełnił Józef Zaskalski – prezes TG „Sokół” w Mielcu, przy obecności wiceprezesa od 1992 r. Jerzego Kazany, syna przedwojennego prezesa „Sokoła” i burmistrza Mielca.

Po krótkim wystąpieniu prezesa Józefa Zaskalskiego odbyła się modlitwa i okolicznościowe słowo przybyłych kapłanów. Następnie tradycyjnie łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia. W dalszej części obecny na spotkaniu Włodzimierz Gąsiewski, autor wydanej w listopadzie 2018 r. książki pt. „Szkic historyczny Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu 1893-2018″, przedstawił pokrótce zawartą w niej 125-letni historię mieleckiego gniazda „Sokoła”. Poinformował też, że dłuższe spotkanie informacyjno-promocyjne książki z możliwością zadawania pytań i dyskusji odbędzie się w innym terminie  Autor popisywał też egzemplarze publikacji, które można było otrzymać na spotkaniu.

Następną, również tradycyjną częścią wieczoru, było wspólne kolędowanie, przy akompaniamencie aż trzech muzyków, w tym Józefa Witka i Ryszarda Krupy. Do kilku kolęd na organkach ustnych zagrał też ks. Stanisław Jurek. Dobrego nastroju dopełniły smaczne potrawy w tym podane na gorąco tradycyjne wigilijne pierogi.

Tegoroczne spotkanie potwierdziło jeszcze raz, zarówno przywiązanie do wartości chrześcijańskich i tradycji druhów i sympatyków „Sokoła” w Mielcu, a także ich jedność i determinację w działalności i krzewieniu idei sokolej.

Inf. i fot. Włodzimierz Gąsiewski

Przypomnienie spotkania z 2018 r.:

Spotkanie opłatkowe mieleckiego „Sokoła” [zdjęcia]

Oraz galeria zdjęć z 31 I 2019 r.

Sprawdź również

Stanowisko klubu radnych PiS odnośnie głosowania przeciw udzieleniu wotum zaufania Zarządowi Powiatu Mieleckiego

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie powiatu mieleckiego będzie głosował przeciw udzieleniu wotum zaufania …