Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Tegoroczne wyniki matur w powiecie mieleckim

Tegoroczne wyniki matur w powiecie mieleckim

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur tegorocznych absolwentów szkół średnich.Na ich tle oba mieleckie rodzaje szkół – licea i technika prezentują się lepiej niż średnie wyniki krajowe.

Średni poziom  „zdawalności” w mieleckich liceach wyniósł 96,3%, podczas gdy w kraju to 86,4%. Mieleckie technika osiągnęły ten sam wskaźnik na poziomie 73,5%. Średnia krajowa wyniosła natomiast 70,5%.

 

W 2019 roku do egzaminu maturalnego przystąpiło  łącznie 888 absolwentów szkół średnich Powiatu Mieleckiego, z czego 458 to absolwenci szkół ogólnokształcących, a 430 szkół technicznych.W terminie majowym egzaminy zdało odpowiednio: 441 i 316 absolwentów.  Współczynnik „zdawalności” wniósł:

– licea ogólnokształcące – 96,3%

– technika – 73,5%

Najlepiej podczas tegorocznych egzaminów maturalnych wypadli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika. Na 195 absolwentów przystępujących do matury komplet egzaminów zdało 190 uczniów.

Najgorzej tegoroczni maturzyści poradzili sobie z matematyką. O ile w ogólniakach, na 17 osób, które nie zdały egzaminów w terminie majowym w 6 przypadkach powodem była właśnie  matematyka, to w technikach nie poradziło sobie z nią 68.

Najgorzej wypadli uczniowie Zespołu Szkół im. Prof. J. Groszkowskiego. Na ogólną liczbę 133 przystępujących do egzaminów maturalnych egzaminy zdało zaledwie 71 uczniów.

Sprawdź również

Ruszyły zapisy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator

Zapraszamy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator, który odbędzie się 24 stycznia 2021 roku. …