Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Tegoroczne wyniki matur w powiecie mieleckim

Tegoroczne wyniki matur w powiecie mieleckim

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur tegorocznych absolwentów szkół średnich.Na ich tle oba mieleckie rodzaje szkół – licea i technika prezentują się lepiej niż średnie wyniki krajowe.

Średni poziom  „zdawalności” w mieleckich liceach wyniósł 96,3%, podczas gdy w kraju to 86,4%. Mieleckie technika osiągnęły ten sam wskaźnik na poziomie 73,5%. Średnia krajowa wyniosła natomiast 70,5%.

 

W 2019 roku do egzaminu maturalnego przystąpiło  łącznie 888 absolwentów szkół średnich Powiatu Mieleckiego, z czego 458 to absolwenci szkół ogólnokształcących, a 430 szkół technicznych.W terminie majowym egzaminy zdało odpowiednio: 441 i 316 absolwentów.  Współczynnik „zdawalności” wniósł:

– licea ogólnokształcące – 96,3%

– technika – 73,5%

Najlepiej podczas tegorocznych egzaminów maturalnych wypadli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika. Na 195 absolwentów przystępujących do matury komplet egzaminów zdało 190 uczniów.

Najgorzej tegoroczni maturzyści poradzili sobie z matematyką. O ile w ogólniakach, na 17 osób, które nie zdały egzaminów w terminie majowym w 6 przypadkach powodem była właśnie  matematyka, to w technikach nie poradziło sobie z nią 68.

Najgorzej wypadli uczniowie Zespołu Szkół im. Prof. J. Groszkowskiego. Na ogólną liczbę 133 przystępujących do egzaminów maturalnych egzaminy zdało zaledwie 71 uczniów.

Sprawdź również

W lipcu odbędzie się 40. Bieg im. Jacka Kozioła w Radomyślu Wielkim (zapisy)

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na jeden z najstarszych biegów w tej części Polski organizowany od …