Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / W gminie Borowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych

W gminie Borowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Czym są odpady wielkogabarytowe? To śmieci, które ze względu na rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych kontenerach na śmieci, np.: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, kołdry, rowery, zabawki dużych rozmiarów. Zbiórce prowadzonej przez MPGK tym razem w gminie Borowa, tradycyjnie nie będą podlegać opony pojazdów rolniczych i ciężarowych oraz gruz. Nie jest to również okazja do pozbycia się odpadów podlegających selektywnej zbiórce.
  Już 6 listopada odpady wielkogabarytowe mogą wystawić przed posesję (do drogi gminnej) mieszkańcy Pława, Orłowa, Woli Pławskiej i Łysakówka. Dzień później MPGK zajmie się odpadami wielkogabarytowymi w Borowej, natomiast 8 listopada odbierze duże śmieci od mieszkańców Glin Małych i Sadkowej Góry. Ostatniego dnia akcji w tej gminie, 9 listopada, zalegających na posesjach starych szaf i wersalek mogą się pozbyć mieszkańcy Glin Wielkich, Górek i Surowej. – Wiemy, że te akcje cieszą się bardzo dużym powodzeniem, bo o ile ze zwykłymi odpadami komunalnymi nie ma dużych problemów, o tyle meble czy dywany są duże i ciężkie. Wywiezienie ich wymaga jednak pewnego przygotowania, choćby zorganizowania odpowiedniego środka transportu i pomocy w ulokowaniu ciężarów w samochodzie czy przyczepie. Dzięki tej zbiórce mieszkańcy nie muszą się już tym martwić i mogą łatwo pozbyć się sprzętów, które zajmują naprawdę sporo miejsca i, nie oszukujmy się, na pewno też nie zdobią domostwa – mówi Wiesław Ciężadło, dyrektor ds. eksploatacyjno-technicznych w MPGK Mielec.
  W dniu zbiórki przedmioty trzeba wystawić przed posesje do godziny 7:30. Przedmioty wystawione po przejechaniu ekipy zbierającej lub pozostawione na terenie posesji (za ogrodzeniem) nie będą mogły zostać zabrane. – Wiemy, że mieszkańcy często chcą dopytać o szczegóły zbiórki, albo upewnić czy dany przedmiot jej podlega, dlatego do dyspozycji są nasze numery telefonu: (17) 58 20 503 lub (17) 58 20 504 – dodaje Wiesław Ciężadło.
Aneta Dyka-Urbańska

Sprawdź również

Wojciech Trzyna malarstwo wystawa w SCK

Wojciech Trzyna, autor obrazów, które prezentowane są w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK, 19 kwietnia …