Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Wernisaż wystawy malarstwa St. Mityka

Wernisaż wystawy malarstwa St. Mityka

W Galerii ESCEK Domu Kultury SCK jeszcze przez tydzień można oglądać wystawę malarstwa Stanisława Mityka. Artysta był związany z Mielcem poprzez wieloletnie kontakty, ale przede wszystkim poprzez swoje obrazy, na których wątek mielecki wciąż się pojawiał. Stanisław Mityk zmarł w zeszłym roku.

W piątek, 4 sierpnia, wystawę w gronie licznych przyjaciół i miłośników twórczości artysty otworzyli: Jadwiga Klaus i Janusz Chojecki. Stanisław Mityk, mimo że nie mieszkał w Mielcu, należał do Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. To właśnie TMZM i KŚT oraz Samorządowe Centrum Kultury zorganizowały wystawę.

Na wernisażu, obok dużego grona mieleckich przyjaciół i znajomych Artysty, pojawili się jego najbliżsi: żona Nikola oraz córka Renata Mityk-Rożek wraz z mężem i synem. To właśnie córka Stanisława Mityka w imieniu rodziny dziękowała organizatorom wystawy i gościom wernisażu. Wzruszającym momentem było wręczenie portretu Stanisława Mityka autorstwa Janiny Śmist żonie malarza, a muzycznym akcentem był występ Andrzeja Szęszoła, znanego mieleckiego pieśniarza.

O artyście mówił też Józef Witek, regionalista, autor wielu publikacji o Mielcu, m.in. Encyklopedii miasta Mielca.

Zapraszamy do Galerii ESCEK DK SCK na wystawę malarstwa Stanisława Mityka.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

40-lecie i wernisaż wystawy – jubileusz muzeum i artysty [zdjęcia]

23 lutego 2018 r. Muzeum Regionalne SCK w Mielcu w Pałacyk Oborskich przy ul. Legionów …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *