Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Zielony świat Emilii i Aleksandry

Zielony świat Emilii i Aleksandry

Dwie mielczanki zdobyły prestiżowe nagrody w międzynarodowym konkursie plastycznym ,,Nasi sąsiedzi – mój zielony świat” 2018.

Rywalizacja była bardzo trudno, bo na konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie nadesłano aż 563 prace, z czego 388 pochodziło z Polski, a 175 – ze Słowacji. Konkurs odbył się bowiem w ramach współpracy transgranicznej pomiędzy miastami Vranov nad Topl’ou i Rzeszowem. Prace na konkurs pochodziły z Podkarpacia i kraju preszowskiego (Słowacja).

Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych. Spośród trzech prac nagrodzonych w III kategorii wiekowej (15-18 lat) aż dwie były dziełem mielczanek: Emilii Roman i Aleksandry Hamali. Z satysfakcją odnotowujemy, że obie laureatki swoje plastyczne talenty szlifują na warsztatach w Domu Kultury SCK. Ich opiekunem jest mielecki malarz Edward Kociański.

Młodym malarkom serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Stanisław Lonczak – Starostą, Marek Paprocki – Przewodniczącym Rady Powiatu Mieleckiego

19 listopada 2018 r. r. od południa do późnego wieczoru trwała I I sesja rady …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *