Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Zielony świat Emilii i Aleksandry

Zielony świat Emilii i Aleksandry

Dwie mielczanki zdobyły prestiżowe nagrody w międzynarodowym konkursie plastycznym ,,Nasi sąsiedzi – mój zielony świat” 2018.

Rywalizacja była bardzo trudno, bo na konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie nadesłano aż 563 prace, z czego 388 pochodziło z Polski, a 175 – ze Słowacji. Konkurs odbył się bowiem w ramach współpracy transgranicznej pomiędzy miastami Vranov nad Topl’ou i Rzeszowem. Prace na konkurs pochodziły z Podkarpacia i kraju preszowskiego (Słowacja).

Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych. Spośród trzech prac nagrodzonych w III kategorii wiekowej (15-18 lat) aż dwie były dziełem mielczanek: Emilii Roman i Aleksandry Hamali. Z satysfakcją odnotowujemy, że obie laureatki swoje plastyczne talenty szlifują na warsztatach w Domu Kultury SCK. Ich opiekunem jest mielecki malarz Edward Kociański.

Młodym malarkom serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Jest gminne dofinansowanie

Gmina Radomyśl Wielki ponownie wyraziła chęć pomocy dla województwa przy budowie chodników wzdłuż drogi wojewódzkiej …