Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże

11 listopada w czasach pandemii

Samorządowe Centrum Kultury zachęca do włączenia się, mimo ostrego reżimu sanitarnego, do choćby skromnego udziału w obchodach Święta Niepodległości. Możemy to zrobić poprzez udział w programie „Niepodległa do hymnu”. W jaki sposób? Po prostu śpiewając hymn w domowym zaciszu ze świadomością, że w tym samym momencie robi to wielu naszych rodaków w całej Polsce. Pomocą będzie ścieżka muzyczna Mazurka Dąbrowskiego, która w samo  południe, 11 listopada, wybrzmi na antenach wielu polskich stacji radiowych i telewizyjnych.

Mielczanie do hymnu dla „Niepodległej”

W Mielcu tradycyjnych obchodów Święta Niepodległości nie będzie. Nie będzie przemarszu ulicami miasta do pomnika Jana Kilińskiego. Będzie za to Msza za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej, po której prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski, złoży w naszym imieniu kwiaty pod pomnikiem Wolności (tak mielczanie powszechnie nazywają pomnik Jana Kilińskiego). Towarzyszyć mu będą dwaj trębacze i werblista z Domu Kultury SCK, którzy oprawią muzycznie tę skromną uroczystość, która odbędzie się ok. godz. 11.

W południe z okien Domu Kultury SCK popłynie Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu muzyków Mieleckiej Orkiestry Dętej (w okrojonym składzie) Macieja Fijałkowskiego. Transmisja na żywo z tego wydarzenia będzie udostępniona na naszym FB. Zapraszamy mielczan do udziału w programie „Niepodległa do hymnu”. 11 listopada, godz. 12. Zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego wszyscy w tym samym czasie, poczujmy wspólnotę w tych ciężkich czasach.

Biuro ogólnopolskiego Programu „Niepodległa do hymnu” proponuje dodatkowo  kilka innych pomysłów na świętowanie w tym roku naszej niepodległości. Jakie to pomysły? Zobaczmy na plakacie.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

MURAL UPAMIĘTNIAJĄCY MAJOR MARIĘ MIRECKĄ-LORYŚ W NISKU

Bohaterką kolejnej edycji projektu muralowego województwa podkarpackiego – Przestrzeń Dziedzictwa – została mjr Maria Mirecka-Loryś, …