Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Gimnazjaliści pamiętają o Katyniu

Gimnazjaliści pamiętają o Katyniu

W poniedziałek 13 kwietnia br. w Gimnazjum nr 2 w Mielcu odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Poprzez uroczystość młodzież wyraziła swój patriotyzm i pamięć o ofiarach tragedii sprzed 75 lat.

Na pierwszej lekcji delegacje uczniowskie wraz z samorządem szkolnym, dyrektor Małgorzatą Wacławską i nauczycielami złożyły kwiaty pod Dębem Pamięci Władysława Kawy. Drzewo zostało zasadzone w 2009 roku na dziedzińcu Gimnazjum nr 2 w Mielcu.
Po złożeniu kwiatów odczytano biografię W. Kawy,  przedwojennego nauczyciela mieleckiego Gimnazjum Państwowego, który zginął w ZSRR w 1940 roku. Minutą ciszy uczczono jego pamięć oraz tysięcy polskich oficerów, policjantów i urzędników, w tym wielu mielczan.

Po uroczystościach na dziedzińcu szkolnym młodzież przeszła do holu Gimnazjum, gdzie na specjalnej tablicy wokół plakatu i portretu W. Kawy przez cały dzień przypinano wstążki
w barwach narodowych, tworząc w końcu flagę Polski. Polski, za którą zginęło tylu ludzi…

Uzupełnieniem obchodów była  audycja skomponowana z patriotycznych pieśni i recytacji, dzięki której słuchacze poznali okoliczności zbrodni katyńskiej.

Całą uroczystość zorganizowali uczniowie przy współpracy z dyrekcją i pracownikami Gimnazjum nr 2 w Mielcu, nauczycielami i samorządem szkolnym.

Michał Krawiec

Gimnazjaliści pamiętają o Katyniu

Sprawdź również

33-letni mężczyzna utonął w akwenie wodnym w Wojkowie

21.06.2021. Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia, do którego doszło wczoraj w Wojkowie. 33-letni mężczyzna wszedł do …