Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

Odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

20.01.2020. Policjanci przedstawili zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i zmuszania funkcjonariuszy do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych kobiecie i mężczyźnie, którzy brali udział w zajściu przy Al. Niepodległości w sylwestrową noc. Podejrzani przyznali się do popełnionego przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. W sprawie trwają dalsze czynności.

Tuż po północy w sylwestra nieumundurowani policjanci podjęli interwencję wobec grupy szarpiących się osób. Wśród nich na chodniku leżała kobieta, która wzywała donośnym głosem pomocy. Policjanci weszli w grupę osób, aby pomóc leżącej kobiecie i rozdzielić szarpiących się obok mężczyzn. Wtedy funkcjonariusze zostali zaatakowani. Obaj policjanci doznali obrażeń twarzy, jeden z nich ma złamany nos. Na miejscu szybko pojawiło się wsparcie w postaci kilku patroli.

Policjanci na miejscu interwencji wylegitymowali kilkanaście osób, przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring z pobliskich kamer. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę i 18-letnią kobietę. Mężczyźnie policjanci przedstawili zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, natomiast kobiecie zmuszania do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Podczas przesłuchań obydwoje przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia.

Policjanci ustalili również, że w zajściu udział brał 16-latek. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Kobiecie i mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Inf. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/96058,Odpowiedza-za-naruszenie-nietykalnosci-cielesnej-policjantow.html

Sprawdź również

Naba i Bary rozpoczynają służbę w mieleckiej komendzie

Dwa nowe psy zasilą szeregi mieleckiej policji. Czworonogi wraz ze swoimi przewodnikami właśnie wróciły ze …