Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Policja ostrzega seniorów

Policja ostrzega seniorów

Policjanci z mieleckiej KPP zorganizowali debatę ewaluacyjną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Seniorze zadbaj o siebie”.

To kolejna już akcja policji, zorganizowana razem z Mieleckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Swoje uwagi na temat czyhających na seniorów niebezpieczeństw w codziennym życiu przekazał także Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki.

Niewątpliwym walorem spotkania był udział  w spotkaniu policjanta Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, który omówi wiedzę z zakresu bezpieczeństwa osobistego.

W spotkaniu udział wzięli bardzo doświadczeni i cenieni w środowisku goście, którzy rozmawiali z seniorami o przemocy wobec osób starszych oraz o przestępstwach najczęściej popełnianych na ich szkodę. Policjanci radzili jak skutecznie bronić się przed napastnikiem oraz radzić sobie ze stresem w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia własnego lub najbliższych oraz  jak nie stać się ofiarą przestępstwa, w jaki sposób rozpoznać i zapobiec skutkom zagrożeń. Pokazywali  jak przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku, można obronić się przed napastnikiem.

mp

Sprawdź również

Policjanci rozpoczęli działania profilaktyczne „Bezpieczne wakacje 2020”

Wakacje to czas wypoczynku, zabawy i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich korzystających z letniego …