Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Sport zdrowie / Mecze i imprezy / Poznamy mistrzów Mielca w amatorskiej piłce nożnej! [FOTO, AUDIO]

Poznamy mistrzów Mielca w amatorskiej piłce nożnej! [FOTO, AUDIO]

Wystartowała Mielecka Liga Piłkarska zorganizowana przez spółkę Euro-Eko. Do rywalizacji o tytuł mistrzów Mielca w niezawodowej piłce nożnej przystąpiło osiem drużyn. Pierwsze mecze za nami.

Mielecka Liga Piłkarska to nowy projekt zaprezentowany przez spółkę Euro-Eko, kolejny impuls dla sportowej aktywności mielczan.

Łączna liczba zawodników, która weźmie udział w tych rozgrywkach to 80 osób. I to cieszy, że ten projekt spotkał się z takim zainteresowaniem. Przed nami siedem kolejek rundy jesiennej, następnie runda wiosenna i poznamy mistrza Mielca w niezawodowej piłce nożnej – powiedział prezes spółki Euro-Eko Radosław Swół.

Dziesięć lat temu podobny projekt tworzył europoseł Tomasz Poręba. Chcemy kontynuować to dzieło w jeszcze bardziej zorganizowanej formie i większej częstotliwości. Cieszę się, że przy wsparciu konkretnego sponsora jakim jest nasza firma Euro-Eko, udaje się ten projekt wprowadzić w życie. Zapraszam też mieszkańców, by zobaczyli jak obiekty sportowe w mieście zostały stworzone także dla takich przedsięwzięć. Miejmy nadzieję, że ten projekt na stałe wpisze się w kalendarz sportowy naszego miasta – komentuje Jakub Cena, dyrektor handlowy spółki Euro-Eko.

Partnerem Mieleckiej Ligi Piłkarskiej jest klub PGE FKS Stal Mielec.

Każde wydarzenie promujące aktywność fizyczną i piłkę nożną to wydarzenia dla nas bardzo ważne, chcemy na nich być i je wspierać. Cieszę się bardzo, że ta impreza skupia tak wielu uczestników. Mam nadzieję, że zwycięzca wyłoniony w tych rozgrywkach będzie mocno rozpropagowany przez środowisko piłkarskie. Wszystkim uczestnikom życzę samych sukcesów, dobrych zagrań. Myślę, że tutaj nawiąże się wiele relacji koleżeńskich. Piłka nożna jest bardzo ważna, ale wszystkie rzeczy, które dzieją się obok tej piłki także są bardzo istotne – powiedział prezes mieleckiej Stali Jacek Klimek.

Rozgrywki zaplanowane zostały na boisku Orlik przy ulicy Dąbrówki. Podczas pierwszej kolejki, w piątek 16 września, poszczególnym meczom przyglądało się po kilkudziesięciu widzów.

Mielecką Ligę Piłkarską symbolicznym kopnięciem piłki zainaugurował prezes Euro-Eko Radosław Swół. Nie zabrakło pamiątkowej fotografii uczestników pierwszego meczu i krótkiego briefingu prasowego.

Honorowym patronem ligi jest europoseł Tomasz Poręba. Partnerem technicznym została firma Futbolsport, a partnerem medialnym portal hej.mielec.pl. Ligę wspiera także MOSiR Mielec.

Każda drużyna liczy w sumie dziesięciu zawodników, na boisku przebywa jednocześnie maksymalnie sześciu graczy. Średnia wiekowa zespołów to około 25 – 33 lata. Jedna drużyna wyróżnia się wiekiem. W zespole BKS Dżagielonia  przedział wiekowy piłkarzy to 15 do 17 lat.

Kolejki rozgrywane będą co dwa tygodnie, ostatnia seria rozgrywek pierwszej rundy planowana na 26 listopada 2022 roku. Druga runda będzie rozegrana zostanie po przerwie zimowej. Jeden mecz trwa 40 minut.

W inauguracyjnym spotkaniu Euro-Eko zmierzyło się z zespołem Forever Young. Po zaciętym meczu wygrał team Euro-Eko 5:4, ale premierowy gol rozgrywek należał do Forever Young, został zdobyty z rzutu karnego.

Więcej informacji o rozgrywkach: mieleckaligapilkarska.pl

Mielecka Liga Piłkarska 2022/2023 – runda jesienna

1. Kolejka – 16.09.2022

Euro – Eko  –   Forever Young  5:4

Onduline  –   Red Wolves 4:1

FC Po Nalewce  –   BKS Dżagielonia 3:5

Piciuchy   –   Basco 2  11:0

2. Kolejka – 01.10.2022

godz. 10:00  –  BKS Dżagielonia  –   Forever Young

godz. 10:50  –  Red Wolves  –   FC Po Nalewce

godz. 11:40  –  Piciuchy   –   Onduline

godz. 12:30  –  Euro – Eko  –   Basco 2

3. Kolejka –  08.10.2022

godz. 10:00  –  FC Po Nalewce  –   Piciuchy

godz. 10:50  –  Basco 2  –   Forever Young

godz. 11:40  –  Onduline  –   Euro – Eko

godz. 12:30  –  BKS Dżagielonia   –   Red Wolves

4. Kolejka – 22.10.2022

godz. 10:00  –  Piciuchy   –   BKS Dżagielonia

godz. 10:50  –  Euro – Eko  –   FC Po Nalewce

godz. 11:40  –  Red Wolves   –   Forever Young

godz. 12:30  –  Basco 2   –   Onduline

5. Kolejka – 05.11.2022

godz. 10:00  –  Onduline   –    Forever Young

godz. 10:50  –  FC Po Nalewce  –   Basco 2

godz. 11:40  –  BKS Dżagielonia   –  Euro – Eko

godz. 12:30  –  Red Wolves   –   Piciuchy

6. Kolejka – 19.11.2022

godz. 10:00  –  Euro – Eko   –  Red Wolves

godz. 10:50  –  Piciuchy   –   Forever Young

godz. 11:40  –  Basco 2   –   BKS Dżagielonia

godz. 12:30  –  Onduline   –   FC Po Nalewce

7. Kolejka – 26.11.2022

godz. 10:00  –  FC Po Nalewce   –   Forever Young

godz. 10:50  –  BKS Dżagielonia  –    Onduline

godz. 11:40  –  Red Wolves  –   Basco 2

godz. 12:30   –  Piciuchy  –   Euro – Eko

Zdjęcia otwierają się pojedynczo:

Zobacz także:

5. Bieg Niepodległości | Miel

Sprawdź również

Są pieniądze na izbę pamięci

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim pozyskał 1,6 mln zł na przebudowę budynku byłej rzeźni w …