Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Studencie możesz dostać dwa tysiące

Studencie możesz dostać dwa tysiące

Ruszył nabór wniosków na stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów.

 

14 października Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia naboru wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów. Nabór wniosków rozpoczął się 15 października, a kończy 5 listopada br.

Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego przysługują studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, którzy podejmują je po raz pierwszy. Ponadto chętni muszą spełniać łącznie następujące warunki:

– podjęcie studiów w publicznej lub niepublicznej szkole wyższej znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego,

– uzyskanie najlepszego wyniku (wyrażonego w procentach) – tj. uzyskanie z egzaminu maturalnego 100 procent punktów na poziomie rozszerzonym z jednego z następujących przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka, w związku z posiadanym tytułem laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej, albo uzyskanie wysokiego wyniku – tj. uzyskanie z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z biologii, chemii, fizyki, matematyki wyniku równego co najmniej 80 procent punktów.

Stypendia marszałka może otrzymać maksymalnie stu studentów. Zostaną one wypłacone jednorazowo w kwocie 2 tysięcy złotych każde.

Szczegółowe informacje na temat programu stypendialnego, w tym regulamin i załączniki, są dostępne na stronie internetowej: www.edukacja.wrotapodkarpackie.pl, w zakładce: Stypendia dla studentów.

Sprawdź również

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci kobiety

07.10.2020 r. Policjanci zabezpieczyli ciało kobiety, które wczoraj około godziny 17.30, zostało znalezione przez wędkarzy …