Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Tuszów Narodowy – mieszkańcy się budują, gmina doprowadza wodę

Tuszów Narodowy – mieszkańcy się budują, gmina doprowadza wodę

W tym roku władze gminy Tuszów Narodowy planują budowę nowych odcinków wodociągu. To nie jedyna inwestycja z zakresu infrastruktury wodociągowej.

 

W budżecie na 2014 rok na budowę kolejnych odcinków wodociągu zarezerwowano kwotę 100 tysięcy złotych. Gdzie dokładnie planowana jest inwestycja? – Nowe odcinki wodociągów pojawią się tam, gdzie mieszkańcy się pobudowali lub zamierzają się budować. Na pewno będziemy wyposażać w sieć wodociągową kolejne tereny w Grochowem II, Jaślanach i Maliniu – informuje Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy.

 

 

To nie wszystko jeśli chodzi o inwestycje z zakresu infrastruktury wodociągowej w gminie. W kwietniu lokalny samorząd rozpoczął roboty przy rozbudowie i modernizacji stacji uzdatniania wody w Jaślanach, która zaopatruje mieszkańców gminy w wodę pitną. Wybudowane zostaną tam dwa nowe zbiorniki na wodę o pojemności 150 m sześciennych. Zmodernizowana zostanie także instalacja do uzdatniania wody, a stacja zostanie wyposażona w agregat prądotwórczy stacjonarny i przenośny.

– Modernizacja SUW ma na celu poprawę standardu życia mieszkańców naszej gminy, bowiem dzięki niej polepszy się jakość wody i zwiększą się jej zasoby – mówi wójt Andrzej Głaz. – Dzięki zamontowaniu dwóch dodatkowych zbiorników na wodę i unowocześnieniu instalacji do jej uzdatniania znacznie zwiększona zostanie wydajność stacji w zakresie przygotowania wody pitnej. To z kolei uchroni nas przed przerwami w jej dostawie czy niskim ciśnieniem na końcówkach wodociągów. Z kolei zainstalowanie dwóch agregatów prądotwórczych pozwoli na dostarczanie wody mieszkańcom w przypadkach braku prądu – wyjaśnia włodarz.

Koszt tego przedsięwzięcia to 1,15 mln. złotych z czego 75 procent władze pozyskały z funduszy unijnych. – Mieliśmy na tę inwestycję zabezpieczone swoje środki, ale skoro pojawiła się możliwość skorzystania z dofinansowania to ją wykorzystaliśmy. Dotację w kwocie 837 tys. zł otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dodam, że w zeszłym roku chcieliśmy przeforsować projekt dotyczący infrastruktury wodociągowej o wartości 4 mln. złotych. Niestety nie zyskał on przychylności poprzednich władz województwa, a załatwiłby on nam kompleksowo kwestie wody w gminie. Cieszy, że teraz udało się nam z mniejszym, ale także ważnym projektem – dodaje wójt Andrzej Głaz.

arz

Sprawdź również

Konkurs Europejski Lider Jakości – IV EDYCJA

Europejska promocja najlepszych produktów i usług Zapraszamy Państwa firmę do udziału w Międzynarodowym Konkursie Gospodarczym  …