Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / #MikrofonFKS przed meczem z Tychami: wracamy i wszystko będzie OK

#MikrofonFKS przed meczem z Tychami: wracamy i wszystko będzie OK

W tym tygodniu piłkarze PGE FKS Stal Mielec rozegrają dwa mecze domowe Fortuna 1 Ligi. W środę podejmą u siebie GKS Tychy, a stawką spotkania będzie powrót na pozycję lidera rozgrywek!

Spotkanie z GKS Tychy to mecz zaległy, przeniesiony z 8. kolejki ze względu na powołanie reprezentacyjne w tyskiej ekipie. Stal dzisiaj jest trzecia w tabeli, pierwsze miejsce straciła w piątek wieczorem przegrywając w Olsztynie 0:1. – To był zły dzień. Nie ma żadnego innego problemu. Spodziewam się, że w środę wszystko będzie OK – mówi pomocnik Stali Josip Soljić.

– Musimy więcej powtarzalnych, dobrych fragmentów zabrać na mecz środowy. W Olsztynie przegraliśmy po kontrataku, do którego nie powinniśmy dopuścić. W środę musimy szukać więcej pozytywów, być powtarzalnym, szukać kolejnych argumentów w budowaniu gry bo przeciwnicy murują swoją połowę, trzeba być bardziej elastycznym i dopasować się do takiego sposoby gry przeciwnika – wskazuje trener mielczan Artur Skowronek.

Josip Soljić jest przekonany, że zespół zareaguje na porażkę w Olsztynie i w środę pokaże zupełnie inne oblicze. – Najpierw trzeba zmienić to co w głowie i wrócić do tego, co było przed przerwą. Ta przerwa wyrzuciła nas z rytmu, ale jestem pewien, że już dzisiaj wracamy i w środę wszystko będzie w porządku – wskazuje.

Zespół tyski po słabym początku rozgrywek zaczął seryjnie punktować i ma tylko trzy oczka mniej od PGE FKS Stali. – To jest zespół, który w ostatnich czterech spotkaniach wygrał trzy razy, jeden raz zremisował i ma niezłą passę. Do tego Tychy mają dobrą siłę ofensywną i nie spodziewam się, że będą murować swoją bramkę, raczej że będą szukać swoich atutów z przodu. Piątkowski, Lewicki, Grzeszczyk, Steblecki w teorii gwarantują bramki, my musimy zrobić wszystko by to zatrzymać – opowiada szkoleniowiec mielczan Artur Skowronek.

– Tychy są w dobrej formie, ale jeśli zagramy swoje to nie będzie problemu i z pewnością trzy punkty zostaną w Mielcu – Josip Soljić wskazuje proste rozwiązanie na szóste zwycięstwo w sezonie

Mecz PGE FKS Stal Mielec – GKS Tychy rozegrany zostanie 18 września o 19:00 przy Solskiego 1. W sobotę 21 września o 17:00 w kolejnym domowym meczu Stal podejmie GKS Bełchatów.

PGE FKS Stal Mielec

Sprawdź również

Konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje 2019” na szczeblu powiatowym rozstrzygnięty

Policjanci rozstrzygnęli wojewódzki konkurs prac plastycznych „Bezpieczne wakacje 2019” na szczeblu powiatowym. Na konkurs do …