Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / „Straty osobowe mieszkańców Powiatu Mieleckiego 1939-1945” – spotkanie z dr Andrzejem Przybyszewskim.

„Straty osobowe mieszkańców Powiatu Mieleckiego 1939-1945” – spotkanie z dr Andrzejem Przybyszewskim.

„Straty osobowe mieszkańców Powiatu Mieleckiego 1939-1945” – spotkanie z dr Andrzejem Przybyszewskim.

Zapraszamy na spotkanie z dr Andrzejem Przybyszewskim, autorem książki „Straty osobowe mieszkańców Powiatu Mieleckiego 1939-1945”.

Data: 19 czerwca 2019 (środa)
Godzina: 19:00
Miejsce: Sala przy parafii MBNP w Mielcu.

Dr Andrzej Przybyszewski tematyką strat osobowych podczas okupacji niemieckiej na ziemi mieleckiej zajmuje się już od kilkunastu lat. Jego obszerny artykuł na ten temat ukazał się m.in. w kwartalniku „Nadwisłocze”.
W publikacji znajdziemy życiorysy 1406 osób związanych z Powiatem Mieleckim, które zginęły w czasie trwania II Wojny Światowej. Lektura książki przybliża nam losy m.in. poległych w czasie Kampanii Wrześniowej, żołnierzy Armii Krajowej, żołnierz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, wywiezionych do obozów koncentracyjnych czy ofiar cywilnych, w tym również dzieci.
Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia publikacji.

Zapraszamy!

Michał Dolina

Sprawdź również

II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim [45 zdjęć]

Za nami II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim. Mimo odwołania tegorocznej edycji Powitania Lata udało …